![Během léta si Silvio vydělal 380 dolarů za sečení trávníků a 80 dolarů za doučování. Chce si vzít dobrodružnou dovolenou, která stojí 45 dolarů za noc. Kolik nocí může Silvio zaregistrovat, pokud stráví jen ty peníze, které získal v létě? Během léta si Silvio vydělal 380 dolarů za sečení trávníků a 80 dolarů za doučování. Chce si vzít dobrodružnou dovolenou, která stojí 45 dolarů za noc. Kolik nocí může Silvio zaregistrovat, pokud stráví jen ty peníze, které získal v létě?](https://img.go-homework.com/img/algebra/over-the-summer-silvio-earned-380-by-mowing-lawns-and-80-by-tutoring-he-wants-to-take-an-adventure-vacation-which-costs-45-per-night.-how-many-ni.jpg)
Odpovědět:
Vysvětlení:
"celkem vydělané" = 380 + 80 = $ 460
"počet nocí" = 460/45 = 10.222 …
"má dost na 10 nocí"
Celkem ned vydělal
Rekreační náklady
Počet nocí se může přihlásit = počet 45s v 460
Jackie chce vyndat reklamu v novinách pro její nadcházející prodej garáže. Může si koupit 4-řádkovou reklamu za 4,35 USD, která bude trvat tři dny. Pokud chce strávit více než 15 dolarů na reklamu. Jak dlouho může inzerovat?
![Jackie chce vyndat reklamu v novinách pro její nadcházející prodej garáže. Může si koupit 4-řádkovou reklamu za 4,35 USD, která bude trvat tři dny. Pokud chce strávit více než 15 dolarů na reklamu. Jak dlouho může inzerovat? Jackie chce vyndat reklamu v novinách pro její nadcházející prodej garáže. Může si koupit 4-řádkovou reklamu za 4,35 USD, která bude trvat tři dny. Pokud chce strávit více než 15 dolarů na reklamu. Jak dlouho může inzerovat?](https://img.go-homework.com/algebra/jackie-wants-to-take-out-an-ad-in-the-newspaper-for-her-upcoming-garage-sale-she-can-buy-a-4-line-ad-for-435-that-will-run-for-three-days-if-she-.png)
9 dnů. Za každé 3 dny Jackie musí zaplatit 4,35 dolarů a peníze k dispozici je $ 15,00 Nyní rozdělit 15 dolarů o 4,35 dolarů: ($ 15,00) / ($ 4,35) Je to 3,45 časových období. To je 3 (opravdu). Jinými slovy 3 časové úseky 3 dny pro každé časové období: 3 x 3 = 9 dnů
Tento týden, Bailey vydělal $ 3 méně než trojnásobek částky, kterou vydělal minulý týden. Tento týden vydělal 36 dolarů. Kolik si minulý týden vydělal?
![Tento týden, Bailey vydělal $ 3 méně než trojnásobek částky, kterou vydělal minulý týden. Tento týden vydělal 36 dolarů. Kolik si minulý týden vydělal? Tento týden, Bailey vydělal $ 3 méně než trojnásobek částky, kterou vydělal minulý týden. Tento týden vydělal 36 dolarů. Kolik si minulý týden vydělal?](https://img.go-homework.com/algebra/this-week-bailey-earned-3-less-than-three-times-the-amount-he-earned-last-week-he-earned-36-this-week.-how-much-did-he-earn-last-week.jpg)
Bailey si minulý týden vydělal 13 dolarů. Chcete-li problém vyřešit, převeďte slova do rovnice. "3 méně než trojnásobek částky, kterou vydělal minulý týden" se promítá do 3x-3, kde x je částka, kterou Bailey získal minulý týden. To vše se rovná tomu, co si tento týden vydělal. Takže pokud uděláte množství, které Bailey vydělal tento týden y, rovnice vypadá takto: 3x-3 = y Nicméně, vy jste dostali, kolik Bailey vydělalo tento týden, což je 36 dolarů. Zapojte to do y. 3x-3 = 36 Vzhledem k tomu, že chce
Obchodník má 5 liber smíšených ořechů, které stojí 30 dolarů. Chce přidat arašídy, které stojí 1,50 dolarů za libru a kešu, které stojí 4,50 dolarů za libru, aby získali 50 liber směsi, která stojí 2,90 USD za libru. Kolik kilogramů arašídů je potřeba?
![Obchodník má 5 liber smíšených ořechů, které stojí 30 dolarů. Chce přidat arašídy, které stojí 1,50 dolarů za libru a kešu, které stojí 4,50 dolarů za libru, aby získali 50 liber směsi, která stojí 2,90 USD za libru. Kolik kilogramů arašídů je potřeba? Obchodník má 5 liber smíšených ořechů, které stojí 30 dolarů. Chce přidat arašídy, které stojí 1,50 dolarů za libru a kešu, které stojí 4,50 dolarů za libru, aby získali 50 liber směsi, která stojí 2,90 USD za libru. Kolik kilogramů arašídů je potřeba?](https://img.go-homework.com/algebra/a-merchant-has-5-pounds-of-mixed-nuts-that-cost-30-he-wants-to-add-peanuts-that-cost-150-per-pound-and-cashews-that-cost-450-per-pound-to-obtain--1.jpg)
Obchodník potřebuje 29,2 libry arašídů, aby vytvořil svou směs. Musí být P množství arašídů přidaných ke směsi a C množství kešu přidaných ke směsi.Máme: 5 + P + C = 50 rarr P + C = 45 Pokud má směs stát 2,90 USD za libru, pak 50 liber bude stát 145 USD. Proto máme: 30 + 1,5P + 4,5C = 145 rarr 1,5P + 4,5C = 115 rarr 1,5 (P + C) + 3C = 67,5 + 3C = 115 rarr 3C = 47,5 rarr C = 47,5 / 3 rarr P + 47,5 / 3 = 45 rarr P = 45-47,5 / 3 = (135-47,5) /3=87,5/3 ~ ~ 29,2