Paní Shapiro koupila 24 plechovek fazolí za 36,60 dolarů. Každá plechovka obsahuje 20 uncí fazolí. Jaká je jednotková cena fazolí za libru?

Paní Shapiro koupila 24 plechovek fazolí za 36,60 dolarů. Každá plechovka obsahuje 20 uncí fazolí. Jaká je jednotková cena fazolí za libru?
Anonim

Odpovědět:

122 (centy) / (lb) = 1,22 USD za lb 122centylb=1,22USDzalb

Vysvětlení:

Můžeme to nastavit jako problém převodu jednotek

(3660cents) / (24 plechovek) = 152,5 (centů) / (can)

152,2 (centů) / (zrušit (moci)) * ((1 zrušit (can)) / (20 oz) = 7,625 (centů) / (oz)

7,625 (centů) / (zrušit (oz)) * (16 zrušit (oz)) / (1 lb) = 122 (centů) / (lb)

122 (centy) / (lb) = 1,22 USD za lb